Památník Mohyla Míru, Slavkov u Brna

Aplikace v Muzeu Památníku Mohyla Míru
partner: Jasyko Brno, Nardic.

Řízení Crestron obsluhuje celou multimediální expozici, počínaje stmívanými a DMX světly, přes AV techniku, projekce, spouštění multimediálního obsahu, až po ovládání pneumatických zábran a výjezdů projekčních ploch. Návštěvník prochází touto působivou expozicí, a spouští si mediální obsah s volbou jednoho z 5 jazyků. První místnost navozuje pocity vojáků v bitvě Tří císařů, v dalších místnostech je vysvětlení průběhu bitev a na konci expozice je rozhovor vítězného Napoleona s poraženými.
Obsluha je vybavena dotykovými panely umožňující zahájení prohlídky, servisní a nouzový režim, průvodci mají navíc ruční radiový tlačítkový ovladač umožňující krokování prohlídky a nouzové otevírání zábran. Na dohledovém PC je ovládací webové rozhraní Xpanel.

Realizace probíhala v časové tísni (s neomezenou dodávkou espressa), ohraničené slavnostním zahájením provozu k 200-letému výročí bitvy, za účasti prezidentů Česka, Francie, Rakouska a Ruska.

V roce 2010 byl proveden upgrade projektorů a DVD playerů, a rozšířena expozice o prostor na konci návštěvnické trasy v zadní části vestibulu.

 

mohyla3 mohyla2 mohyla1

Památník Mohyla Míru, Slavkov u Brna
(2006, 2010)