ITC Železná Ruda

Návštěvnické centrum Šumavy – ITC Železná Ruda
partner: Projektmedia s.r.o.

Rozsáhlá a velkoryse vybavená expozice v Informačním a Turistickém Centru Železná Ruda.
Objekt byl projektován speciálně pro tyto účely a obsahuje oddělené informační centrum (Recepci), a volně přístupnou expozici, věnovanou krásám Šumavy v okolí Železné Rudy. V suterénu je velký prezentační sál a pro děti (i dospělé) je určena místnost 3D-kina, kde je promítán zábavný quizový pořad na pozadí místní rozmanité flory a fauny.

V recepci je umístněn matrix switch Crestron DigitalMedia 32×32, který směřuje HD videosekvence do 28 TV displejů a lokálních AV racků v místnostech expozic, sálu a kina, vše po kabelech CAT6. Toto řešení umožňuje pořádat akce konfigurované podle aktuálních potřeb obsluhy, včetně centrálních hlášení o konci otevírací doby, případně hovou z Recepce do dané expozice.
Základní režim provozu, spouštění expozic, pořadu v 3D-kině, nebo možnost ovládat jednotlivé expozice v autonomním režimu či manuálně nastavit libovolný AV komponent systému provádí obsluha  z centrálního dot. panelu TSW-1052, případně z lokálních panelů TSW-750 v expozicích. Řízení AV techniky, osvětlení a rolet, včetně indikací otevření oken a stavu všech systémových komponent nebo lokálních AV racků, zajišťuje centrála Crestron AV3 a dalších 8 lokálních jednotek CP3 nebo RMC3.
Důraz byl kladen na zřízení vzdáleného monitoringu provozních stavů a indikací případných chyb, včetně logování událostí a indikací na dotykových panelech. Sytém monitoruje aktivní stav (link) všech displejů, lokálních AV-racků audio-procesorů, projektorů, I/O modulů Sator v rozvaděčích a teplot v AV racku.

Důkladné přípravy akce trvaly více jak 2 měsíce, ale díky tomu pak vlastní realizace proběhla během 3 týdnů, s následným doladěním režimu expozic během provozu, podle požadavků obsluhy.

ITC Železná Ruda
(2016)