Tvrz Malešov

Tvrz Malešov u Kutné Hory
partner: Nardic

Krásná a romantická historická Tvrz Malešov nedaleko Kutné Hory. Majitel a kamarád Ondřej fon Malesoff je nadšený historik a pořadatel středověkých akcí na své tvrzi, Crestron a moderní technika je pro něj současně přítelem i nutným zlem – řešili jsme zde maximální ukrytí všech novodobých vymožeností a koncových prvků do zdí tvrze.

Ve věži je schována vkusně řešená bytová jednotka, odkud lze z dot. panelů (TP) ovládat světla, multiroom zvuk, historické prostory a komunikovat se vstupní branou, nebo sledovat náhledy z kamer. Systém Crestron zajišťuje měření teplot a kompletní regulaci topení a kotelny podle závislosti na přítomnosti osob nebo HDO. V nevytápěné části tvrze zajišťuje proti-zámrzovou ochranu přívodu vody. Instalovaný systém EZS umožňuje na TP sledovat stav všech čidel, volit zda dané čidlo aktivuje osvětlení a definovat akustické indikace pohybu osob a zasílání SMS.

V historické části je plně maskována veškerá kabeláž a ovládací prvky, podobně jako „domovní“ zvonek, přístupový systém a kamery. Systém HVAC je vybaven funkcí rychlého zatopení a vše je možno sledovat a ovládat vzdáleně přes internet a iPhone.

Tvrz Malešov
(2010)