RD Praha-Východ

RD Praha-Východ
partner: Nardic

Velký rodinný dům nedaleko Prahy, plně vybavený inteligentním řízením Crestron.

Uživatel může z několika dotykových panelů a iPhone ovládat vešerou domovní elektroniku: světla a světelné scény, RGB LED scény v bazénu, bazénovou technologii, vjezdy, zabezpečení, několikastupňové topení a klimatizaci s ECO režimy v cca 40 zónách, meteostanici, AV 12-zónový multiroom Crestron Adagio, centrální zdroje pořadu (SAT, Mediální playery a 6-násobný tuner Crestron CEN-TRACK).
Světla a AV technika jsou plně nastavitelné z dotykových panelů, lokálně pak jsou ovládaná běžnými stěnovými tlačítky nebo tlačítkovými ovladači Crestron; v bazénu je vodě-odolný RF ovladač WPR-48. Dům řídí dvě vzájemně propojené řídicí centrály PRO2 a CP2.
Technologie mají Crestronem plně realizovanou regulaci zdrojů tepla, včetně solárního ohřevu TUV s řízeným odvodem přebytečného tepla a topení krbovou vložkou s detekcí hoření a rozvodem teplého vzduchu. Podobně bazénové technologie mají plně automatický provoz a časování filtrace, ohřevu vody, odvlhčení VZT atd. Systém má detekci a indikaci poruch hw a technologií, s hlášením na dotykových panelech a do mailu uživatele.

Na této aplikaci jsem díky časové náročnosti současně řešil i část zadání pro certifikaci Crestron (CAP).

P1070285s

P1070534s

TP1
TP2

RD Praha-Východ
(2013)